Fundacja "Walkiria"

Sprawozdania
Nowa strona fundacji

Copyright: Tomasz Dalinkiewicz

3 października 2014 roku Fundacja "Walkiria" postawiła pierwszą tablicę informacyjną. Stanęła ona koło schronu bojowego nr 10 Przedmościa Kalisz (Szczypiorno). Wasze datki umożliwią stawianie kolejnych tablic.

15 października 2014 roku Fundacja postawiła tablicę informacyjną koło schronu bojowego nr 1 w Brudzewku.

20 października 2014 roku Fundacja "Walkiria" oznakowała schron bojowy nr 1 Przedmościa Kalisz.

24 października 2014 roku stanęła kolejna tabliczka informacyjna. Tym razem koło schronu bojowego nr 9 Przedmościa Kalisz.

29 października 2014 roku Fundacja "Walkiria" zamontowała tabliczki informacyjne koło trzech schronów bojowych Przedmościa Koło w miejscowości Kamionka. Numery schronów: 7, 8 i 9.

18 stycznia 2015 roku Fundacja "Walkiria" zamontowała 7 tabliczek informacyjnych na Przedmościu Koło, sześć koło schronów bojowych nr: 10, 6,5, 12,13 i 18 oraz jedną tabliczkę kierunkową. Było to możliwe, dzięki funduszom otrzymanym od Urzędu Miasta Koło, za które dziękuję. Na Przedmościu Koło, będą niebawem stawiane kolejne tabliczki.Łącznie zamontowane na tej linii obronnej jest już 10 tablic informacyjnych.

3 lutego 2015 roku fundacja zamontowała tabliczkę informacyjną koło schronu bojowego nr 2 w Brudzewku. W ten sposób, oba schrony w tej miejscowości są już oznakowane.

Fundacja "Walkiria" zamontowała 15 lutego 2015 r., 3 tabliczki informacyjne koło schronów bojowych nr 14,15 i 17 z linii obronnej Przedmoście Koło. W ten sposób, na Przedmościu Koło nasza organizacja zamontowała w sumie 13 tabliczek (12 koło schronów, 1 kierunkowa).

20 lutego 2015 roku fundacja zamontowała tabliczkę informacyjną koło schronu bojowego nr 2 Przedmościa Kalisz.

25 lutego 2015 roku fundacja postawiła tabliczkę informacyjną przy schronie bojowym nr 11 Przedmościa Kalisz, w miejsce zdewastowanej przez wandali, tablicy postawionej w czerwcu 2013 roku, przez stowarzyszenie "Miłośnicy Historii Wojen - Kalisz".

10 marca 2015 roku fundacja oznakowała trzy schrony bojowe Przedmościa Kalisz o numerach: 8, 16 i 17. Tabliczki zasponsorowała firma budowlana "Antczak".

17 marca 2015 roku fundacja oznakowała schron bojowy nr 19 z linii Przedmoście Kalisz.

Sponsorem tabliczki jest firma "Antczak".

21 marca 2015 roku fundacja oznakowała schrony bojowe nr 19 i 21 z linii obronnej Przedmoście Koło. Tabliczki zasponsorowała firma "Antczak". Na Przedmościu Koło fundacja zamontowała 15 tabliczek (14 koło schronów, 1 kierunkowa). Można więc uznać tą linię, za oznakowaną w stopniu zadowalającym.

8 kwietnia 2015 roku fundacja zamontowała tablicę informacyjną koło schronu bojowego nr 1 z linii Przedmoście Kalisz. Tym razem tablica zawiera krótki rys historyczny, mapkę kaliskich fortyfikacji oraz zdjęcie przykładowego schronu bojowego. Tablicę ufundowała firma "Antczak". Linie obronne Przedmoście Kalisz, Przedmoście Koło oraz Brudzewek można uznać za oznakowane w stopniu podstawowym.

Stronę odwiedziło już 9221 odwiedzający (17166 wejścia) tutaj!
Chrońmy polskie dziedzictwo narodowe, jakim są zabytki architektury militarnej. Ta strona internetowa została utworzona bezpłatnie pod adresem Stronygratis.pl. Czy chcesz też mieć własną stronę internetową?
Darmowa rejestracja